• PENTEKS İPLİK SAN.TİC.A.Ş. 1.Organize Sanayi Bölgesi 5. cadde sonu Yeşilyurt / MALATYA
  • 0 (422) 237-5500
Hakkımızda

Hakkımızda

PENTEKS İPLİK SAN.TİC.A.Ş. 1996 yılında kurulmuştur.
1997 yılında open-end iplik işletmesi ile iplik üretimine başlamıştır. Üretime başlandığından beri melanj iplik üretimi yapmaktayız. Rotor eğirme teknolojinin izin verdiği ölçüde, oldukça geniş renk ve hammadde çeşitliliği ile bu konuda ülke genelinde önde gelen üreticilerden birisi olmuştur.
Şirketimizde 2013 yılında ring iplik yatırımına karar verilmiş ve 30.000 iğlik tesis projemizin ilk aşaması ile 2015 yılının başında üretime başlanmıştır.
Karışımlı iplik konusunda uzun yıllar boyunca sağlanan bilgi, birikim ve tecrübe ile ring iplik işletmemiz her türlü karışımlı melanj ipliğini kusursuz bir şekilde üretecek esneklikte dizayn edilmiştir.
Oldukça geniş renk yelpazesi ile % 100 pamuk melanjlar, pamuk, polyester, viskon, akrilik, modal, bambu, tencel, qupro, asetat, miyabi gibi elyaflardan ve bunların her türlü karışımından melanj iplik üretimi yapılabilmektedir.
Elyaf çeşitliliğinin yanı sıra; şantuklu (flam), siro (muline), muhtelif varyasyonlarda kırçıllar gibi fantezi iplik üretimi de yapılabilmektedir.
Her zaman söylediğimiz gibi melanj bizim ek işimiz değil tek işimizdir.
OPEN END İPLİĞİNDE OLDUĞU GİBİ RİNG İPLİK İÇİN DE MELANJ BİZDEN SORULUR.

Hakkımızda